סימנים להיפוך בשווקים ?

אכן כן - אבל סימנים טכניים צריכים לקבל אישור בשבוע הבא מתוצאות הבחירות בצרפת .
 במידה והתוצאות לא יהיו גרועות - הסימנים הטכניים ייקבלו תמיכה וחיזוק ונראה פריצה גדולה מעלה.
21/4/2017
מאת : כתב HON4U הסימנים הם לא מעטים :
מדד הנאסד"ק - שבירת שיא חדש, כנ"ל מדד נאסד"ק 100 . 
מדדים דאו ג'ונס ו - SP&500 : התקרבו מאוד ביום חמישי האחרון וביצעו נסיון פריצה נוסף של מגמת הירידה לכוון חידוש מגמה עולה , לא צלחו בכך , אך המסחר הסתיים באוירה אופטימית, כך שסיכוי לא רע שיבצע את הפריצה הזו כבר היום יום שישי, או בשבוע הבא.
מדד ניקיי היפני - שבירת מגמת ירידה שנמשכה כחודש.
הבורסה בישראל הפגינה עוצמה בימים האחרונים אחרי מגמת ירידה של כחודשיים במדד ת"א 35 - יותר מכל מקום אחר בעולם ! המדד שבר את מגמת הירידה לפני ובנוסף לכך קיבל תמיכה כפולה ארוכת טווח ברמות מעל 1370 ניקודות ולכן סיכויים טובים שיחזור בקרוב למגמת עליה (במקרה זה הוא ייתקל כמובן בהתנגדות חזקה ברמות 1480-1500 ניקודות)
מספר בורסות אחרות בעולם נמצאות בינתיים במגמת ירידה קצרת טווח -בימים האחרונים הגיעו לתבנית לאפשרות של סיום הירידות - אלה הן הבורסות של גרמניה - DAX , לונדון - FTSE ,
שנגחאי. ככל הנראה ממתינים שם לנתונים חיצוניים - פריצה מובהקת יותר בארצות הברית ותוצאות הבחירות בצרפת.
מדד התנודתיות VIX אף הוא קרוב מאוד לשבירה מטה של מגמה עולה. אמנם ביומיים האחרונים היה קרוב לכך , אך שמר בסופו של דבר על מגמה עולה, אך סיכויים טובים שזה יכול לקרות בימים הקרובים.


עדכון 22/4 :

השווקים במצב המתנה לתוצאות הבחירות בצרפת. ה VIX עלה אם כי העליות התמתנו מעט לקראת הסוף, עדיין בקו עולה, נאסדק 100 נשאר סמוך לשיא. אירופה ללא שינויי רבים וגם בהמתנה. רוב הסיכויים לתנודה חדה ביום שני אחרי שתוצאות הבחירות יוודעו.
אך כמו שכתבנו קודם מירב הסיכויים נראים לעליות. גם אם תוצאות הבחירות יהיו שליליות לשווקים - סיכוי לא מבוטל שאחרי לחץ מכירות התחלתי נראה שינוי מגמה לעליות תוך תקופה קצרה בדומה למה שהיה בברקזיט.
 כמו-כן ביום שישי נוסף גורם אי-ודאות חדש - התוכנית הכלכלית של טראמפ תוגש מוקדם מהצפוי, אולי ביום רביעי.עדכון 26/4

מדדי תל-אביב. תא 35 ו תא 125. בניגוד למדדים עיקריים בארצות הברית, יפן, אירופה, ומקומות אחרים בעולם, שם ניתן היה לראות מעבר מובהק למגמת עליות לפני מספר ימים - אז במדד תא 35 זה התרחש לראשונה רק אתמול - פריצה מעלה של מגמה יורדת . גם תא 125 ביצע פריצה דומה - יום קודם לכן.הדבר מצביע על סיכויים טובים לעליות בקרוב , שנמנעו עד עכשיו בעיקר על ידי ספקולנטים שחקני מעוף המנווטים את מדד תא 35.


עדכון גרפי לסיום יום המסחר 26/4. תא 35 אכן ביצע פריצה מובהקת יותר . המטרה המיידית כרגע נראית 1470-1490 ניקודות (מדד נוכחי 1410.75) . במידה ויהיה תיקון חד יותר מעלה במניות הפארמה בארצות הברית, ניתן לדעתי לפרוץ גם 1500 ניקודות.


אין בכתבה זו משום המלצה להשקיע או לא להשקיע במניה או מדד כלשהו והעושה זאת - פועל על אחריותו בלבד.